O mnie


Niepoprawna pesymistka, która dobrze sobie radzi w motywowaniu innych. Italofilka i rękodzielniczka w wolnym czasie, czytelniczka w czasie każdym. Stalkerka fikcyjnych bohaterów  24/dobę. Podjęcie najłatwiejszej decyzji zwykle zajmuje mi pół dnia, dlatego swoje czytelnicze listy zwykle układam z pewnym wyprzedzeniem czasowym. Kocham fotografować swoje książki, ale o sztuce fotografii nie mam bladego pojęcia.
Mam 20 lat, studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Na co dzień opiekuję się swoim rocznym siostrzeńcem, uczę się języków, prowadzę bloga i marzę o podróżach do dalekich krajów. Jestem wiecznie rozgadana, a dzień bez książki, to dla mnie dzień stracony. Niebieska Papużka to miejsce, w którym dzielę się swoją pasją z innymi. To blog prowadzony z uwielbienia do literatury.

Umberto Eco powiedział kiedyś, że kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Książki od zawsze mnie fascynowały – są moimi przyjaciółmi, nauczycielami, mentorami życiowymi. Dzięki książkom mogłam podróżować po najdalszych zakątkach świata. Dokładnie zwiedziłam Chiny, poznałam Rosję XIX wieku, Hiszpanię lat pięćdziesiątych czy Kolumbię doskonale przedstawioną przez Marqueza. Książki nie tylko uczą, pomagają ludziom wyrobić sobie swoje własne zdanie, ale rozwijają również sferę emocji i wrażliwość duszy.
Na zakończenie szkoły średniej moja wychowawczyni uścisnęła mnie i powiedziała: „Niech opowieści cię prowadzą”. Nic bardziej trafnego. Dokądkolwiek nie zawędruję, zawsze będę miała w zanadrzu jakąś opowieść – czy to do przeczytania, czy do opowiedzenia. Własną lub czyjąś, ważne by przemierzyła świat i trafiła do serc czytelników.
W literaturze poszukuję przede wszystkim ukrytego piękna – a więc szokującego języka i stylu pisarza, wzruszających historii, nieprzeciętnych bohaterów.
Teksty, które zamieszczam i które pozwalam sobie nazywać recenzjami, próbują choć w najmniejszej ilości oddać to, co czuję, co przeżyłam podczas każdej kolejnej przygody z książką. Mam nadzieję, że czytanie mnie będzie przyjemne i zachęci przynajmniej kilka osób do przeczytania jakiegoś wartościowego tekstu.

Skąd Niebieska Papużka? Mam papugę – niebieską, błękitną, z którą, wydaje mi się, jestem bardzo zżyta na tyle, na ile człowiek może zżyć się ze zwierzęciem. Poza tym papuga to ptak – symbol wolności, ale i metafora pisarza – pióro to w końcu symbol pisarstwa. No i papugi są przecież gadatliwe, zupełnie tak, jak ja!

Do tej pory udało mi się osiągnąć parę sukcesów na blogu, a za największy przypisuję sobie Was – czytelników – i współprace z wydawnictwami. Zaufali mi tacy wydawcy jak: Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo MG, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Media-Rodzina, Wydawnictwo Muza.

Jeżeli chcielibyście zadać mi jakieś pytania, przekazać uwagi, dobre rady lub zaproponować współpracę, proszę o kontakt pod moim adresem e-mail: kkulik96@gmail.com

Reklamy

4 uwagi do wpisu “O mnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s